iMac Anakart Tamiri

1Tüm marka bilgisayarlar masa üstü diz üstü anakartları dört bölgeye ayrılmıştır.Güzel ülkemiz Türkiye haritasını anakart benzetelim kuzey,güney,doğu ve batı şeklinde dört bölge olarak tanımayalım. Anakart bu şekildedir.Her bölgede farklı bileşenler bulunmaktadır.Köprüler ile birbirine bağlanmaktadır.
2Köprülerde kopma olduğunda, yada chip bir sorun oluştuğu zaman anakart işlevsiz hale gelecek pc açılmayacak açılsa bile sorunlar yaşayacaksınız.
3Bu anakart sorunların en büyük sebebi fan sistemin çalışmaması sonrasında anakart aşırı sıcaklık ile oluşan ünitelerde yaşanan kayıptır. iMac sık sık fan temizli yaptırınız.
4iMac Anakart Değişimi
5Anakart tamirat ile kurtarılmayacak halde ise değişim şarttır.
6Mac bilgisayarlarımızda oluşan ana kart arızlarının %90 kısmı fan çalışmaması sonucunda oluşan güney chipi, kuzey chipi arızalarından kaynaklı sorunlardır. Bu işlem tek tek yongaları deneme yanılma yöntemi ile hangi chip arızalı ise tespit edilir. Sonrasında ana kart ile bağlantısı kopan yonga tamir edilebilir ise tamirat süreci başlar tamir kurtar ise aynı marka model yonga ile değişim yapılmaktadır. Can alıcısı husus ise bu arıza tespiti sırasında uzman ve yetkin olmayan ellere teslim edilen cihazların geri dönüşü olmayan arazılar yumağına dönüşmesidir. Nihai tüketici olarak sormamız gereken sorular var iMac çalışmıyor, ekran açılmıyor bir sorun var bu sorun çözülürken daha fazla zarar verildiğiniz nasıl ispat edeceğiz. Hiç bir şekilde durumda ispat edemeyiz. Bu sorunun önüne geçmek için uzman bilgisine güvendiğiniz tamirat tadilat yapacak teknik servislere ulaşmanız gerekmektedir. En nihayetinde ülkemiz güncel döviz kurları sonrasında bu cihazla servet değerinde hepimiz için değerli milli servet niteliğindedir Bunun bilinci ile cihazlarınızı ücretsiz arıza tespiti yapıyoruz. Konuşup anlaşıyoruz, size en uygun tamiratı gerçekleştirmeye çalışıyoruz.