iMac LCD Ekran Değişimi

1iMac zamanla kullanıma bağlı olarak LCD panellerde ölü piksel (ölü nokta) sayısında artış yaşanmaktadır. İş istasyonu platformunda cihazlar olduğu için uzun süreler ağır grafik tasarım süreçlerinde çalışmaktadır.
2Apple iMac Ekran Değişimi cidden uzmanlık isteyen usta eller gerektiren bir tamirat sürecidir. Birçok kullanıcı ekran değişimi sonrasında başka donanımsal sorunlar yaşamaktadır. Bunun en büyük sebebi bilinçsiz müdahalelerdir. LDC panel çıkarılırken tüm ana kart ve tümleşik bileşenler çıkarılmaktadır. Bu işlem yapılırken bir soket zarar görmesi durumunda sistem sağlıklı çalışmayacaktır.
3iMac ekranları darbe sonucunda çatlama kırılma oluşma ise, zaman zaman ise iMac cihazların kronik sorunudur LCD panel ile Monitör camının arasına toz birikmesi sorunu ekran bozukluğu olarak tanımlanır. Bu öyle bir sorun değildir. Cihaz tamamen sökülüp ekran ve LCD arasında kir ve toz temizlenir.
4Taşıma sırasında ekran soketleri çıkabilir yerinden oynayabilir. Bir tamircinin yolunu tutmadan önce bunları göz ile kontrol etmenizi tavsiye ederim.