iPad Ekran Değişimi

1Apple iPad cihazlar tıpkı iphone gibi ekran değişimi yapılmaktadır.
2iPad darbe aldı, yere düşürdünüz sinirlendiniz duvara fırlattınız sorun değil. LCD panelimizde hasar yok ise ön cam değişimi ile masrafları azaltmaya gidebiliriz. Bunu anlamanız için Dokunmatik çalışıyor ekranda kırık ve çatlak var ise ön cam değişimi yapılabilir .Ancak ekranda yer yer çalışmayan fonksiyonlar varsa ekran tamamen değişmesi gerekmektedir.
3Adım adım hasar tespiti yapmaya başlayalım. iPad ekranı kırıldı, çatladı ortadan ikiye ayrıldı sorun değil dokunmatik çalışıyor mu ? Çalışıyorsa maliyetimiz düştü, tamirat tadilat işlemimiz biraz uzayacak ancak en önemlisi ödeyeceğimiz ücret düştü. iPad ön camı değiştirdiğimiz zaman ilk günkü performansı dönecektir.
4Şimdi ikici senaryoya gelelim, ekranımız kırıldı dokunmatik gelmiyor yada ekran hiç açılmıyorsa LCD ekran değişimi yapılması gerekmektir. Bu ön cam değişimine göre maliyet açısından bir tık daha yüksektir . Bu değişim biraz sancılıdır orijinal ekran ile değişim yapmanız gerekmektedir. Yan sanayi birebir ekran şeklinde satılan ekranlarda eski canlı görüntüyü yakalamayabilirsiniz. Orijinal olmayan ekranlarda dokunmatik duyarlılığı düşebilir keyifli kullanım olanağını çoğunlukla sağlanmayabilir. Bunları göz önünde bulundurarak tamirat işlemlerinizi gerçekleştirmenizi tavsiye ederim.