İPad Home Tuşu Değişimi

1iPad kullanıcılarının korkulu rüyası home tuşu ana ekran dönüş tuşunun bozulması veya hassasiyet kaybı bunların hemen hemen hepsi kullanıcı hatası kaynaklıdır.
2iPad Home Tuşu Değişimi yapılmadan önce ilk önceleri sert algılamaya başlar her seferinde tuşa biraz daha sert basmaya başlarız ta ki ana ekran tuşu bozulana kadar. Ana ekran tuşu iPad Home Tuşu bozulunca iPad önce cam ile birlikte değişmektedir .Bunun önüne geçmek için iPad Home Tuşu az kullanmanız gerekmektedir.
3Bunun içinde AssistiveTouch özelliğini açın.
4Anasayfa dönüş tuşu zamanla kullanıma bağlı işlevini yitirmeye başlıyor. Bunun önüne geçmek için kısa yol kullanımı gibi sayfaları açıp kapatırken fotolarda gezinirken AssistiveTouch ile gezinmeniz home tuşunuzun biraz daha az yorulmasını sağlayacaktır.
5Ayarlara açıyoruz, genel sekmesi ile erişebilirlik tıklıyoruz, AssistiveTouch denetimini açık yapıyoruz. Sonrasında iPad yeniden başlatmayı deneyelim. Sorun hala devam ediyorsa sistem sıfırlaması ile devam etmeliyiz. Sıfırlama yapmadan önce tüm içerikleri kopyalayalım sonrasında yeni iPad kurulumu yapar gibi işleme devam edelim.
6Bu işlemler sonrasında tuş hala işlevsiz ise alkol yada aseton yardımıyla tuş çevresini pamuklu çubuk yardımıyla temizleyin. Su ve ıslak madde ile değil aşırı uçucu olan alkol türevi maddeler kullanın. Metal iğne sert cisimle değil de kürdan yada plastik sivri bir cisimle home tuşunun çeperini temizleyin.
7Tüm bu işlemlerden sonra home tuşumuz hala işlem yapmıyorsa değişim şart oldu.