iPad Kasa Değişimi

1iPad kasa değişimi kullanıma bağlı olarak yüzeysel çizikler ve ezikler sonrasında kozmetik kaygılardan dolayı istenilen bir onarım sürecidir. Kılcal çizikler ve deformasyonlar ekranda oturmama yada diğer cihazın yapısal bütünlüğünde bozulma olmadığı sürece yapılaması tavsiye edilmeyen bir onarım sürecidir.
2Sert ve özensiz kullanım sonrası iPad eğilme ve bükülme oluşmuşsa kasa değişimi zaruri bir tamirattır. iPad eğilme donanımsal sorunlara iPad çok fazla ısınmaya sebebiyet verebilir. Bir çok sosyal medya mecralarında Apple ürünleri ilgili eğilme bükülme deformasyon konularına rastlamışsınızdır. Bir çok şikayet doğrudur. Her güzelin bir kusura vardır yola çıkarak bu kadar ince görsel yönden zengin tasarımlar yapılırken belli başlı bazı kısımlardan ödün edildiği doğrudur. Bunlardan biride sağlamlık mukavemet diyebiliriz .Cihaz diğer tablet markalarına göre çok çok ince kontrolsüz ve hoyratça kullanım sonrasında illaki deformasyon eğilme bükülme olacaktır. Kasa alüminyum olduğu için çizilmeler kenar köşelerinde düşme ve darbe neticesinde deformasyon oluşacaktır.
3Hepsi kozmetik deformasyonlar görselliği bozan işlevi etkilemeyen detaylardır. Önemli olan ise eğilme bükülme sonrasında donanımsal bir sorun oluşmamasıdır. Bükülmüş iPad kullanımı çantanızda pimi çekilmiş patlaya hazır el bombası ile dolaşmaya eşdeğer tehlikededir. Bükülmüş iPad Kasası bataryaya baskı yapacak genleşme sonrasında oluşacak ısı ile yanmaya başlayabilir.