iPhone Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalı ?

This is the title

1Merhaba iphone kullanıcısı arkadaşlar, iphone pil değişim zaman aralığının verilmesi, bir yıl sonra iki yıl sonra iphone batarya değişimi yapılmalı demek pek mantıklı olmayacaktır.
2iPhone bataryasının bitmesine halk arasındaki tabiri ile pilin ölmesine birçok etken vardır. Birkaç ay içerisinde iphone pil sağlığı servis uyarısı veren cihazlar gördüm. en büyük sebebi yatmadan önce şarja takıp sabah uyanınca şarjdan cihazı almaktır. Bir diğer neden uzun süre araç şarj soketlerinde telefonunuzu şarj etmek batarya ömrünü kısaltacaktır. Araç hareket halindeyken ne kadar çok hızlanırsa araç ürettiği elektrik dalgalanma telefona yansıyacaktır.
3Her şeyi nizami yaptık telefonumuzu şarj bitene kadar kullandık şarj işlemini yüzde yüz tamamlanınca şarj aldık .Her şey tamam ancak Apple iphoneler için 500 şarj döngüsü sonunda batarya değişimi önermektedir. ne kadarını kullandığınızı bilemezsiniz, pil sağlığı kısmında % 70 altına düşmüş ise batarya değişimi yapmalısınız. Bu işlemi yapmazsanız batarya şişebilir ana kart ve diğer pahalı parçalara zarar verebilir.
4Batarya değişimi uzmanlık isteyen ancak bir kaç video izleyince yapabileceğiz işlem olduğunu kabul etmek gerekiyor. En önemli can alıcı noktaya gelecek olursak satın aldığınız cihaza takacağınız pilin kalitesi ve sıfır kalibrasyon değeridir. Google iphone pro max batarya arayınca yüzlerce satış sayfasından batarya fiyatları sıralanıyor. Her pahalı batarya kaliteli orijinal olacak değildir. Bunun ayrımını uzman teknik personel geniş zaman aralıkları ile bataryayı test edip alınan sonuçlar ile cevaplayacaktır. Koruyucu gümrük politikalarımız olmadığı için tam kontrol edilmeyen Avrupa’nın kabul etmediği bir çok batarya ülkemizde sanal satış kanalları ile pazarlanmaktadır.
5Batarya kesinlikle şakaya gelmez. Cihazınızda geri dönüşü olmayan sorunlara sebebiyet verebilir. Birkaç ay sonra şişip kasa bütünlüğü bozulabilir.