Macbook Ekran Değişimi

1Macbook ekran değişimi kırılması,çatlaması,darbe alması dışında bir kronik hastalığı vardır.Ekran soyulması sebebi ile Macbook ekran değişimi yapılmaktadır.
2Macbook ekranları iPhone ekranları gibi güçlendirilmiş cam olan Gorilla Glass ekranlar kullanmaktadır.Ekranınızı darbe aldı çatladı yada ikiye ayrılmış ise LCD panelde sorun oluşmamışsa sadece cam değişimi ile sorun çözülebilir.Ancak ekranda enine yada boyuna çizgiler oluştu,görüntüde sarkma var ise ekran tamamen değişmesi gerekmektedir.
3Macbook dizi film izlerken bir yadan içecek yudumlarken ekrana sıvı teması olmuş ise durum biraz daha değişebilir. Anakart ve diğer bileşenlere sıvı ulaşmış ise yapmanız gereken bir kaç işlem vardır.Öncelikle hemen Macbbok fişten çekin pc hala açık ise hemen kapatın.Kesinlikle sıcak hava tabancası yada saç kurutma makinası ile ekran yada pc ıslak bölgelere direk sıcak hava ile müdahale etmeyiniz. Son olarak koca Macbook pirinç çuvala sokup günlerce bekletmeyin.
4iPhone Beşiktaş olarak evinizde iş yerinizde bu sorunu çözüm bulmaktayız.
5Batarya kesinlikle şakaya gelmez. Cihazınızda geri dönüşü olmayan sorunlara sebebiyet verebilir. Birkaç ay sonra şişip kasa bütünlüğü bozulabilir.